E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir?

Elektronik ticaret veya e-ticaret, İnternet üzerinden bilgi aktarımını içeren her tür iş veya ticari işlem için kullanılan bir terimdir. Tüketici tabanlı perakende web sitelerinden, açık artırma veya müzik sitelerine, ticari borsalar ve şirketler arası ticari mal alışverişlerine kadar çeşitli farklı türdeki işletmeleri kapsamaktadır. Aynı zamanda internetin en önemli yönlerinden biridir.

E-ticaret, tüketicilerin zaman ve mesafe engelleri olmadan elektronik olarak mal ve hizmet alışverişi yapmalarına izin verir. Elektronik ticaret son beş yılda hızla artmış ve bu oranda devam edecek, hatta hızlanacağı tahmin edilmektedir. Yakın gelecekte “geleneksel” ve “elektronik” ticaret arasındaki sınırların gittikçe açılacağı öngörülmektedir.

E-ticaret ilkelerinden habersiz ve çevrimiçi işletmeniz için ne tür bir e-ticaret yapılması gerektiği konusunda bir bigiye sahip değilseniz bu sizin için zor olabilir. Başarılı bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın yolu aslında bu kadar zor değil. Bir e-iş planını doğru bir şekilde uygulamak için gerekli olan kılavuzların araştırılması ve anlaşılması, çevrimiçi mağaza oluşturmada başarılı olmanın önemli bir parçasıdır.

Bir online mağazaya ve tam olarak bir alışveriş sepetine neden ihtiyacınız var?

Alışveriş sepeti yazılımı, tüketicilerin malları veya hizmetleri satın almasına, müşterileri izlemesine ve e-ticaretin tüm yönlerini tek bir bütün halinde bir araya getirmesine izin vermek için kullanılan bir işletim sistemidir.

Kullanabileceğiniz birçok yazılım türü olsa da, firmamızın sunduğu gibi özelleştirilebilir, anahtar teslim çözümler mevcuttur. Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak, düzenlemek ve korumak için biraz maliyetli olsa da etkin bir yöntem olarak kanıtlanmıştır. Online alışveriş sepeti markette bulunanlardan biraz farklıdır. Bir çevrimiçi mağazaya girersiniz taleplerinizi karşılayan bir ürün beğenir bunu alışveriş sepetine eklersiniz.. Tarama yaparken, ödeme kutusunu tıklar ve ödeme bilgilerini sağlayarak işlemi tamamlarsınız.


Canada Bilişim günümüz teknolojilerini yakından takip ederek, müşterilerine en iyi hizmeti, en yeni teknolojiler ile sunmayı hedefliyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için geliştirdiği çözümlerin yanı sıra, teknoloji sektöründe de bizzat faaliyet gösteren birçok firmaya teknoloji danışmanlığı yapmakta ve başarılarına ortak olmaktadır.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir