Seo, İngizlicesi ile ‘’search engine optimization’’, Türkçesi ile ‘’arama motorları optimizasyonu’’ demektir. Arama motorlarının Seo çalışmaları ile  daha kolay tarama yapması ve yapılan teknik kriter çalışmaları ile web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alınması için yapılan çalışmalardır. Peki Seo ne için gereklidir ?

Seo Neden Gereklidir ?

Google özgünlüğü sever. Google içerik ile uyumu sever. Google’nin neyi sevip neyi sevmediğini en iyi bilen firmalardan biri olarak Seo çalışmalarımız ile web sitenizi arama motorlarında en üst sırada tutuyoruz. Seo neden mi gerekli ? Seo web sitenizin arama motorlarında üst sırada yer alması, ziyaretçi trafiği yoğunluğunun fazla olması, daha çok takip edilip daha fazla görünür bir site olmasını sağlar. Seo çalışması yaptırmak web siteniz için olmazsa olmaz diyebileceğimiz unsurlardan biridir. Bu yüzdendir ki günümüz teknoloji dünyasında web sitesi olan ve marka bilincini taşıyan herkes Seo çalışması yaptırır.

Seo sadece bir alanda yapılan bir çalışma değildir. Web sitenizi bütün yönleriyle ele alıp arama motorlarında üst sıralara taşıyan bir çalışmadır. Yani sadece özgünlükten ibaret değildir Seo. Aynı zamada içerik uyumu ile site uyumu, arama botlarına uygunluk, site içi ve site dışı Seo çalışması ve yapılan birçok çalışma ile elde edilen bir başarıdır. Seo firması web sitenizin Seo çalışmaları ile daha fazla ziyaret edilen, üst sıralarda yer alan tabiri caizse popüler bir site olan bir web sitesi haline getirmek için uğraşır. Yapılan Seo çalışmaları 200 adet kriter çerçevesinde uygulanır ve her noktada başarıya ulaşmak hedeflenir. Firmamızın Seo’daki tecrübesi ve başarısı da tıpkı web sitenizi yukarılara taşıdığı gibi bu sektörde de kendisini en üst seviyeye çıkarmasını sağlamıştır. Eğer bir web siteniz var ise ve bu işten para kazanmak istiyorsanız kesinlikle başarılı çalışmalarımız ile bizi tercih edebilirsiniz. Yaptığımız Seo çalışmaları ile ister reklam gelirinizi azaltabilir isterseniz de satış yaptığınız ürünlerin daha fazla göndericiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Web sitenizin doktoru olan Canada Bilişim, Seo çalışmaları ile sizin web sitenizi bir marka haline getirir.

Seo mu Adwords mü ?

Adwords, Google markası altında bulunan arama sayfasının en üstünde sponsorlu olarak reklam verilmesini sağlayan bir reklam servisi olmakla beraber bütçeye dayalı olarak reklamlar vermektedir. Buna bağlı olarak siz de Adwords’de düşük bir bütçe ile reklamınızı vererek ziyaretçilerinizi arttırabilir ve marka bilinci oluşturabilirsiniz. Adwords’ün ne gibi avantajları var diyecek olursak ;

  • Adwords ile reklam bütçenizi belirleyip bir ziyaretçi için ödenecek en fazla tutarı seçebilirsiniz.
  • Adwords sitenizi tanıtmanın en etkili yollarından biridir özellikle mobil kullanıcılar Adwors’de daha fazla reklama tıklarlar.
  • Tıklanma başı maliyetinizi ve bütçenizi ayarlayarak reklamlarınızın en üst sıralarda görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Akılcı bir reklam metni ile daha fazla tıklanma ve ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Adwords genel mantığı şudur ki ; reklamlarınız tıklandıkça daha düşük bir maliyetler reklamlarınızın gösterilmesine olanak tanır.

Seo ;

  • Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçiye ulaşmasını sağlar.
  • Seo çalışmaları web sitelerinin daha fazla ziyaretçi alıp trafik yoğunluğunun artmasını sağlar

Evet; firma olarak Adwords danışmanlığı yapmakla beraber seo çalışmalarımız ile aynı amacı edinip farklı yollarda çalışan bu iki hizmetten de yararlanmanız için gerekli olan imkanları sunuyoruz. Adwords danışmanlık hizmetimiz ile Adwordste reklamlarınız daha fazla tıklanma alırken başarılı Seo hizmetimiz ile web siteniz Google’nin üst sıralarında yer alıp daha fazla ziyaretçiye ulaşıyor. Bu iki alanda da verdiğimiz başarılı hizmetler ile siz de markanızı yükseltebilir ve daha fazla ziyaretçiye ulaşıp web sitenizi en yukarıya taşıyabilirsiniz.